Üretim Tesisleri


Lagoon, keyif yelkenlilerinde dünya lideri olan Beneteau Grubu’nun bir alt departmanı olan CNB’ye bağlıdır. Bu altyapı grubun güçlü yanlarının bir bütün olarak korunmasını sağlar:
  • Endüstriyel kapasite
  • Ar-Ge tesisleri
  • Ticari tanıtım
  • İnsan kaynakları
  • Finansal yapı

Lagoon katamaranları iki tesiste üretilmektedir:


Belleville sur Vie, Vendée bölgesi


Beneteau Grubu’nun en yeni tesislerinden olan bu fabrikada 38 ve 45 feet arası katamaranlar üretiliyor. Bilgisayar destekli donanımı, infüzyon kalıp teknolojisi, ileri mekanik ve elektronik kurulum süreçleri, test seyri için bir havuz... Belleville fabrikası Beneteau Grubu'nun teknik tecrübesini kanıtlar nitelikte.

Belleville sur Vie tesisini ziyaret edinBelleville sur Vie tesisini haritada görün

The CNB yard, Bordeaux


Garonne sahilinde bulunan Bordeaux CNB merkezi 44.000 m2'si kapalı olmak üzere 100.000 m2'lik bir alana kurulmuştur. Burada "büyük" katamaranlarımız üretilmektedir (50 feet ve üzeri). Ayrıca CNB'nin 60-80 feet arası yatları ve 80 feet üzeri süper yatları da bu tesiste üretilmektedir.

Büyük yelkenli tekleler konusunda uzman olan Bordeaux tesisi aynı zamanda dijital kesim ve rötuş, bilgisayarlı donanım, ön montaj ile en modern kabine yapma atölyesine sahiptir.

Ve tabii ki yeni "Lagoon Custom" süper yatları da burada üretiliyor.Bordeaux tesisini ziyaret edinBordeaux tesisini haritada görün

Uluslararası sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.