"Yelkenler Fora"

Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi 1937 yılında İzmir’ de kurulmuş, yelken sporunda ülke ve dünya çapında kabul görmüş farklı sınıflarda Türkiye şampiyonlukları ve dereceler elde edilmiş, ülkemize ilk Avrupa şampiyonluğu şubemiz sporcuları tarafından kazandırılmış, pek çok milli sporcu yetişmiş ve şampiyonluklar almıştır. Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi olarak denizciliğin ve en önemlisi de yelkencilik/yatçılığın bireysel gelişime destek olarak örnek bireyler yetiştirilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. 1937’den günümüze olimpik ve uluslararası branşlarda örnek alınan, bilgi ve kültürü ile donanımlı, yarışmacı karakteristikleri ile başarılı sporcuların yetiştirilmesini amaçlıyoruz.

AdresGöztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi Torasan / Urla / İzmir
Telefon444 1 925 – 054 1925 1925
Faks
E-postayelken.bilgi@goztepe.org.tr
Web Sitehttp://www.goztepe.org.tr/default4.asp?id=10

"Şimdi Yelken Zamanı! Rüzgarla Yarışıyoruz."

Deniz medeniyet, yelken ise doğayla iç içe olmak ve onu sevmektir. Yelken bir deniz kültürüdür. Türkiye’de bu kültürü daha geniş kitlelere ulaştırmak, yelkenciliğin bulunduğu yerden daha önemli yerlere taşınabilmesini sağlamak, insanların yelkenciliğe yönelik ilgisini artırmak bizim en önemli ilkemizdir. Denizciliğin gelişmesi için deniz sporlarının temel alınması gerektiğini düşünen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek, denizi bir medeniyet olarak görüyor ve bu büyük tutkumuzu ülkemizde yelkenciliğin gelişmesi yönünde kullanarak, kurumsal bir yapı ile sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Hedef Yelken olarak, Kalamış Fenerbahçe Marina’da Türkiye’nin ilk yüzen ofis yelkencilik projesiyle, İstanbul’da yelken yaptırdığı alan ve kitleyi genişletmeyi amaçlıyoruz.

Adres Setur Fenerbahçe Marina F9 İskelesi Hedef Yelken Yüzen Ofis Fenerbahçe – Kadıköy / İstanbul
Telefon0216 336 24 12 – 0530 665 00 19
Faks
E-posta iletisim@hedefyelken.com
Web Sitehttp://www.hedefyelken.com

"Hayallerinize ulaşmanın en kısa yolu"

2013 yılında İstanbul ‘da hizmet vermeye başlayan Poseidon Yelken, profesyonel eğitim anlayışı ve yenilikçi vizyonu ile Türkiye’de yelken ve denizcilik ile tanışmamış bireylere bu dünyayı tanıtmak amacı ile kurulmuştur. Genç ve yetişkin nüfusa yelken sporunun her yaşta yapılabileceğini göstermeyi hedefleyen Poseidon Yelken, aynı zamanda bu kuruluş amacı doğrultusunda 4 teknelik geniş tekne filosu ile Kalamış Marina’da eğitimlerine başlamıştır ve filosunu her geçen yıl genişletmeyi hedeflemektedir. Poseidon Eğitim Merkezi’nin eğitim kuruluşu olarak isim seçimi yaparken Yunan Mitolojisinde denizin ve depremlerin tanrısı olan "Poseidon" u seçme sebebi ise aynı zamanda Poseidon‘un hırs ve gücü temsil etmesidir. Poseidon Yelken kurulduğu gün itibari ile sektöründe lider eğitim kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

AdresMünir Nurettin Selçuk Cad. Setur Kalamış Marina B – 7 İskelesi İstanbul - Kadıköy
Telefon0216 347 30 22
Faks0216 418 19 20
E-postainfo@poseidonyelken.com
Web Sitehttp://www.poseidonyelken.com