Tezman Holding tarafından 1996 yılında kurulan Tezmarin Turizm ve Ticaret A.Ş bugün Türkiye'nin en büyük yat distribütörüdür.

Ofis ve teknik olarak genel müdüründen en küçük personeline kadar profesyonel denizci olan deneyimli ekibiyle; Türkiye'nin tüm sahillerinde en iyi satış sonrası hizmeti müşterilerine sunan Tezmarin, 130 yılı aşkın geçmişiyle yat üretimi konusunda dünya lideri olan Beneteau Grubu’nun ürünlerini pazarlamaktadır. 2008 yılında 500'e yakın Beneteau dünya distribütörleri arasında birinci olan Tezmarin başarısını tüm dünyaya kanıtlamış olup, 2019 yılına kadar her yıl bu birinciliğini aynı şekilde devam ettirmektedir.

Beneteau Grubu, French Merchant Navy, Bureau Veritas ve CE Standard'lari gibi en yüksek kalite kriterlerine uygun, dünyanın en büyük yat üreticisidir. Beneteau’nun yanında gruba ait CNB, Lagoon Catamaran, Monte Carlo Yachts, Aquila Power Catamarans, Pardo Yachts, FourWinns, Wellcraft, Pirelli, Tecnorib, XO Boats ve Tiwal gibi dünya markalarının da pazarlaması Tezmarin tarafından yapılmaktadır.

Dünyanın en prestijli markalarının ürettiği, standart teknelerden özel üretim yatlara kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Tezmarin, uzman denizci ekibi ile tüm dünya markalarını çatısı altında toplamayı ve müşteri memnuniyetini temel alarak uluslararası platformda sektörün ilk sıralarında yer almayı hedefleyerek hizmet vermektedir.